بررسی دستگاه تست قند خون

تست قند خون

بررسی دستگاه تست قند خون

افراد مبتلا به دیابت نیاز دارند تا در فواصل زمانی کوتاه قندخون خود را به طور مکرر چک کنند. به همین دلیل استفاده از دستگاه خانگی تست قند خون میتواند برای افراد دارای این بیماری بسیار کاربردی باشد. پس از تشخیص دیابت، این بیماران نیاز به مراجعات مکرر به مراکز درمانی برای تست قند خون دارند در حالیکه دستگاه خانگی علاوه بر کاهش انرژی و صرفه‌جویی در زمان می‌تواند در اسرع وقت قند خون این افراد را بررسی کند. البته دستگاه خانگی تست قند خون یک دستگاه مورد نیاز برای همه افراد است اما برای بیماران مبتلا به دیابت بسیار حیاتی تر است. دستگاه گلوکومتر یا گلوکزمتر برای استفاده نیاز به تخصص خاصی نداشته و میتوان به آسانی از آن برای پایش میزان قند خون بیمار استفاده کرد.

در گذشته برای تست قند خون نیاز به خون زیاد بوده است. در حالیکه امروزه با پیشرفت علم برای این تست خون کمتری استفاده خواهد شد. افرادی که تمایلی به گرفته شدن خون از نوک انگشت شان ندارند می توانند از دستگاه های جدید و بروز استفاده کنند. این دستگاه ها می تواند خون مورد نیاز را از ساعد یا حتی بازو نیز تهیه کند و بدین ترتیب به افرادی که باید دائم خون بدهند کمک زیادی خواهد شد.

دستگاه های جدید تست قند خون به دلیل داشتن حافظه می‌توانند آمار روزانه میزان قند خون فرد را در خود ذخیره کنند. بنابراین کاربر هیچگونه نگرانی ای در مورد اطلاعات مربوط به قند خون روزانه نخواهد داشت. این دستگاه علاوه بر ثبت و نگهداری این آمار آنها را با هم مقایسه کرده و اطلاعات را به کاربر نشان خواهد داد در حالیکه در گذشته افراد برای بررسی روزانه و یا هفتگی قند خون نیاز به ثبت مداوم آمار قند خون خود داشتند و بدین ترتیب با یادداشت برداری قند خون ثبت شده را بررسی می‌کردند.

همچنین خاطر نشان میشویم دستگاه گلوکومتر می‌تواند تنها در ۵ یا حداکثر ۶۰ ثانیه قند خون فرد را اندازه گیری کند؛ به همین ترتیب نتایج مربوط به آزمایش خون و تست قند نیز سریع تر نشان داده خواهد شد.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *