بررسی کاربرد عصای طبی

معرفی عصای طبی

بررسی کاربرد عصای طبی

معرفی عصای طبی

کم تحرکی یکی از معضلاتی است که افراد در سنین پیری به آن دچار می‌شوند. در این زمان استفاده از وسایلی مانند عصاهای طبی و یا ساده می‌تواند این معضل را کمتر کند. یکی از ابزارهای مفید و کاربردی در سنین پیری عصا است که می تواند در هنگام راه رفتن و پیاده روی به سالمندان کمک کند. از طرفی راه رفتن یا پیاده روی بدون تکیه گاه در سنین پیری امکان سقوط و شکستگی های خطرناک را افزایش می دهد. بدین ترتیب وجود یک تکیه گاه مانند عصا می تواند بسیار کاربردی باشد. این در حالی است که بسیاری از افراد مانند پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در زمان پیری از ضعف عضلات پا شکایت دارند و یک وسیله کمکی برای راه رفتن می تواند در دوران سالمندی بسیار موثر باشد.

در سنین پیری و دوران سالمندی افراد با افزایش ناتوانی و مشکلات حرکتی مواجه هستند. به همین دلیل استفاده از وسایلی مانند عصا و واکر هنگام راه رفتن می تواند علاوه بر کمک به این گونه افراد در حفظ تعادل و افزایش فعالیت نیز موثر باشد.

عصای طبی مناسب دارای چه ویژگی هایی است؟

عصای طبی مناسب کمک زیادی به افراد مسن و ناتوان حرکتی در حفظ تعادل خواهد کرد. بسیاری از افراد به عصا به عنوان ابزاری برای تحمل وزن نگاه می کنند. در حالیکه عصای طبی مناسب یک ابزار کمکی بوده و قرار است وظیفه حفظ تعادل حرکتی سالمندان را برعهده داشته باشد. افراد ناتوان و یا کم توان به خصوص افرادی که پس از یک تصادف سخت و یا بیماری توان حرکت خود را از دست داده اند میتوانند نیازهای خود را با استفاده از عصای طبی برطرف کنند.

وجود چند نقطه در سطح اتکا برروی این عصا ها باعث می شود تا عصای طبی بتواند تکیه بهتری بر سطح زمین داشته باشد. به این ترتیب با فراهم شدن سطح اتکای ایمن‌تر می‌تواند تعادل حرکتی را برقرار کند. افراد با آسیب ها و شکستگی های شدید در یک یا دو ماه اول آسیب با مشکلات شدیدی در هنگام راه رفتن مواجه هستند. به همین دلیل استفاده از ابزار کاربردی ای مانند عصای طبی می تواند در جهت کمک به آنها موثر باشد. با استفاده از عصای طبی مناسب فرد قابلیت تحرک خود را به دست خواهد آورد.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *