معرفی واکر

معرفی واکر

معرفی واکر

ابزار کمک حرکتی واکر به شکل یک چارچوب فلزی است که می تواند در راه رفتن به افراد نیازمند کمک کند. افراد با تکیه به واکر می‌توانند به راحتی راه بروند. واکر مخصوص افرادی ساخته شده که نیاز به ابزاری برای کمک در گام برداشتن دارند آنها توانایی حرکت داشته و هنوز به ویلچر نیاز ندارند. این افراد به دلیل شرایط بدنی خود در زمان راه رفتن نیاز دارند تا به دیوار و یا بازوی شخصی تکیه کنند. درحالیکه واکر کمک می کند تا افراد با تکیه کردن به آن تعادل خود را حفظ کرده و حتی در زمان نیاز استراحت کنند.

افرادی که قدرت عضلات اندام تحتانی کمی دارند می‌توانند در راه رفتن از واکر کمک بگیرند. علاوه بر آن بیمارانی با دامنه حرکتی مفصل ران یا زانو یا مچ پای کاهش یافته نیز برای کمک به راه رفتن می توانند از واکر استفاده کنند. این ابزار کاربردی می تواند در افراد با ناپایداری مفصلی و یا اختلال در تعادل نیز بسیار کمک کننده باشد. واکر می تواند در تمامی سنین مورد استفاده قرار بگیرد. این ابزار کاربردی محدودیت سنی نداشته و اندازه های کوچک آن نیز می تواند برای کودکان موثر باشد.

دامنه گروه افرادی که دچار عدم حرکت می باشند بسیار زیاد است. به عنوان مثال از کودک تازه به راه افتاده تا افراد کهنسال بدون دامنه حرکتی مفصل ران و زانو و یا حتی اشخاص ناتوان و معلول نیازمند استفاده از واکر هستند. در این بین افرادی که عمل‌های سنگین جراحی انجام داده اند و پس از آن برای پیاده روی یا راه رفتن معمولی دچار مشکل هستند می توانند از واکر استفاده کنند. این افراد به دلیل ضعف نیاز به یک نیروی اضافی داشته و به تنهایی قادر به حرکت نخواهند بود.

واکر های موجود در بازار از آلومینیوم ساخته شده‌اند و از وزن مناسبی برخوردار هستند. این واکرها مقاومت بالایی داشته و می‌توانند به عنوان یک تکیه گاه برای افراد ناتوان مورد استفاده قرار گیرند. همچنین ارتفاع آن قابل تنظیم بوده و متناسب با قد فرد تغییر خواهد کرد.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *