دستگاه های بخور سرد و گرم

دستگاه های بخور سرد و گرم

دستگاه بخور گرم و سرد وسیله‌ای است که می‌تواند آب را در محیط خانه به بخار تبدیل کند. بدین ترتیب هوای خشک محیط مرطوب شده و میتواند در درمان برخی بیماریها نیز مفید باشد. استفاده از این دستگاه در مناطق خشک بسیار توصیه شده است.

دستگاه‌های بخور در بازار در سه مدل سرد، گرم و گرم و سرد عرضه میشود که هر کدام از این مدل ها بسته به کارایی و نیاز افراد خریداری می‌شود. به عنوان مثال دستگاه بخور سرد با مصرف کمتر انرژی برق برای تولید بخار صدای کمتری داشته و در فصل تابستان مناسب است. دستگاه بخور گرم دستگاهی است که معمولا در زمستانها استفاده میشود و از طریق سیستم گرمایشی آب داخل مخزن را به بخار تبدیل کرده و فن موجود در این دستگاه بخار تولید شده را در محیط پخش میکند. این دستگاه می‌تواند علاوه بر فضای داخل خانه، در محیط های بیمارستانی و یا صنعتی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

نوع دیگری از بخور، دستگاه بخور سرد و گرم است که دارای هر دو سیستم بوده و در کل سال می‌توان از آن استفاده کرد. این دستگاه به دلیل استفاده چهارفصل گزینه مناسبی بوده و کارآمدتر از دستگاه های قبلی است.

دستگاه بخور مزیت‎های بسیار زیادی دارد. از مهمترین کاربردهای دستگاه بخور جلوگیری از خشکی پوست، خشکی چشم و حملات سینوسی است. به عنوان مثال در محیط خانه میتوان از دستگاه بخور برای درمان آلرژی، سرماخوردگی و یا خون دماغ شدن به دلیل خشکی هوا استفاده کرد. این دستگاه میتواند در درمان خروپف نیز موثر باشد. علاوه بر فواید درمانی، دستگاه بخور میتواند در ماندگاری و حفظ کیفیت لوازم چوبی، پارکت و حتی کیفیت نقاشی دیوار محیط خانه نیز تاثیر مثبتی داشته باشد.

در فصل زمستان استفاده از دستگاه بخور میتواند مشکل سرفه‎های خشک را در بیماران کاهش دهد. این دستگاه تنها یک عیب داشته و آن مصرف زیاد انرژی و ایجاد سروصدا است. همچنین ممکن است در دسترس بودن آن برای کودکان و سالخوردگان خطرناک باشد.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *