معرفی ترازوی دیجیتال خانگی

ترازوی دیجیتال خانگی

معرفی ترازوی دیجیتال خانگی

ترازوی دیجیتال ابزاری است که برای مراقبت از سلامت افراد مورداستفاده قرار می‌گیرد. این وسیله با اندازه‌گیری وزن بدن و شاخص‌های دیگر کارایی مناسبی خواهد داشت. ترازوهای اندازه‌گیری وزن در دو مدل آنالوگ و دیجیتال موجود است. ترازوهای عقربه‌ای یا همان آنالوگ از مدل‌های قدیمی این وسیله محسوب می‌شوند. اما ترازوی دیجیتال وسیله‌ای است که می‌تواند با استفاده از کشش سنج وزن فرد را با دقت زیادی مشخص کند. درون ترازوهای دیجیتال رشته‌های سیم‌پیچ فلزی و هادی الکتریسیته وجود دارد که در اثر فشار زیاد خم می‌شود. پس‌ازآن توانایی رسانه‌های آن تغییر کرده و در اثر آن، وزن موردنظر به‌طور دقیق نشان داده خواهد شد.

ترازوی دیجیتال خانگی بسیار با دقت و قابل‌اعتماد بوده و می‌تواند در مکان‌های مختلف در هر شرایط دمایی کارکرد مناسب داشته باشد. این ترازوها نسبت به نوع عقربه‌ای خود از دقت بالاتری برخوردار هستند. به‌طوری‌که تمامی تنظیمات آن پس از روشن کردن به‌طور خودکار انجام می‌گیرد. کاربرد این ترازو آسان بوده و به‌طور خودکار روشن و خاموش می‌شوند.

برخی از ترازوهای دیجیتال علاوه بر نشان دادن وزن می‌تواند ترکیبات بدن و همچنین میزان سوخت‌وساز پایه را نیز نشان دهند. در مدل‌های پیشرفته آن نیز امکان ارتباط ترازوی دیجیتال با تلفن همراه وجود دارد. به‌طوری‌که تمامی اطلاعات مربوط به آن به گوشی فرد ارسال می‌شود. بدین ترتیب با استفاده از اپلیکیشن های مختلف می‌توان تناسب‌اندام را نیز برنامه‌ریزی کرد. در ترازوهای دیجیتال از باتری استفاده می‌شود. به همین دلیل ممکن است پس از مدتی باتری آن رو به اتمام باشد. عمر باتری‌های مورداستفاده در ترازوهای دیجیتال حداکثر به پنج سال می‌رسد. همچنین می‌توان برای آنها از باتری‌های قابل شارژ نیز استفاده کرد.

ترازوهای دیجیتال می‌توانند بین ۱۳۵ تا ۲۵۰ کیلوگرم وزن را تحمل کنند و دقت آنها نیز حداقل ۰٫۰۹ کیلوگرم خواهد بود. برخی از آنها مجهز به حافظه درونی بوده و می‌توانند اطلاعات مربوط به وزن کاربران را در خود ذخیره کنند. صفحه‌نمایش موجود بر روی آن نیز برای تنظیمات و یا نمایش وزن به‌کار می‌رود.

در هنگام خرید ترازوی دیجیتال خانگی باید به کفه ترازو دقت شود. برای حفظ تعادل هنگام قرارگیری بر روی ترازو نیاز است تا از نوع ترازوی دیجیتال با کفه بزرگ و مناسب استفاده شود تا افرادی که چاق هستند و یا قدبلندی دارند بتوانند تعادل خود را بر روی آن حفظ کنند. همچنین با خرید نوع پیشرفته این ترازوی دیجیتال می‌توان اطلاعات دیگری از قبیل میزان چربی، تراکم استخوان، ماهیچه و شاخص توده بدنی را نیز اندازه‌گیری کرد. به همین دلیل افرادی که به دنبال تناسب‌اندامی ایده آل هستند می‌توانند نوع پیشرفته این ترازوی دیجیتال را تهیه کنند.

همچنین با تهیه ترازوهایی با میزان مصرف انرژی کم می‌توان از تمام شدن سریع باتری آن جلوگیری کرد. در این ترازوها سیستم خودکار برای خاموش شدن صفحه وجود دارد و به‌این‌ترتیب از مصرف انرژی جلوگیری می‌شود. درون برخی از این ترازوهای دیجیتال هشداردهنده‌هایی وجود دارد که با تنظیم آن زمان وزن کردن به فرد یادآوری خواهد شد. بیشتر ترازوهای دیجیتال خانگی موجود در بازار از نوع شیشه‌ای و یا فلزی محکم هستند که خرید نوع فلزی آن به دلیل بادوام بودن توصیه می‌شود.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *