معرفی تشک مواج

تشک مواج

معرفی تشک مواج

تشک مواج یا تشک ضد زخم بستر نوعی تشک بیمارستانی است که برای بیماران مخصوص به‌کار می‌رود. این تشک از جنس پی‌وی‌سی بوده و به کمک پمپ هوای کم صدا از بروز زخم بستر جلوگیری می‌کند. تشک موجدار باد شونده مخصوص بیمارانی است که در بستر هستند و تحرک بسیارکمی دارند. این محصول طبق تحقیقات و با توجه به نیاز این بیماران ساخته‌شده است. دو کانال مجزا در این تشک‌ها قادر است در نقاط مختلف وزن بیمار را بر روی بستر جابجا کند. بدین ترتیب فشار وزن بیمار در یک نقطه ثابت نبوده و از بروز و توسعه زخم بستر جلوگیری می‌شود. به همین دلیل به تشک های مواج تشک ضد زخم بستر نیز گفته می‌شود.

تشک مواج در انواع مختلف در بازار یافت می‌شود. اما دو نوع پرمصرف آن از نوع سلولی و تخم‌مرغی و ساده است. تشک مواج تخم‌مرغی، ساده‌ترین مدل و ارزان‌ترین مدل از این نوح کالا در بازار است که می‌تواند وزن بیماران با حداکثر ۷۰ کیلوگرم را تحمل کند. ظاهراً آن نیز شبیه به شانه تخم‌مرغ بوده و جنس آن از نوع پی‌وی‌سی است. درون آن یک موتور کمپرس و ۱۳۰ مخزن باد وجود دارد.

نوع دیگر تشک مواج مدل لوله‌ای است که تا ۱۲۰ کیلوگرم وزن را می‌تواند تحمل کند. عمر این تشک‌ها طولانی‌تر بوده و در آن لوله‌هایی به هم چسبیده وجود دارد. دو مخزن لوله‌ای باد از جنس پی‌وی‌سی درون آن قرار داده‌شده و یک موتور کمپرسی نیز وظیفه جابجایی وزن را بر عهده دارد. دراین‌بین مدل‌های هوشمند سنسوری نیز وجود دارند که ظاهری شبیه به تشک‌های لوله‌ای دارند اما قابلیت استفاده برای هر وزن و هر زمانی را دارا هستند. در زمان خرید تشک مواج باید به مدت‌زمان استفاده از آن نیز دقت شود. بدین ترتیب که برای مدت کوتاه می‌توان از تشک مواج تخم‌مرغی ساده استفاده کرد. اما برای بیمارانی که هم‌اکنون دارای زخم بستر هستند نیاز است تا از مدل‌های پیشرفته‌تر استفاده شود. از طرفی هزینه‌های درمان زخم بستر بسیار بالا است و به همین دلیل توجه به خرید نوع تشک مواج می‌تواند در کاهش هزینه درمان بسیار مؤثر باشد.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *