معرفی دستگاه بادکش و وکیوم

بادکش

معرفی دستگاه بادکش و وکیوم

دستگاه بادکش نوعی دستگاه مخصوص برای استفاده در طب سنتی است. این دستگاه دارای سری‌های متفاوت و اندازه‌های مختلف است که می‌توان برای قسمت‌های مختلف بدن مورداستفاده قرار بگیرد. پیش‌ازاین برای حجامت و بادکش درمانی از استکان یا لیوان شیشه‌ای استفاده می‌شده است اما دستگاه بادکش می‌تواند روش جایگزینی مناسبی برای روش‌های سنتی قدیمی باشد گرچه در طب سنتی ایران نیز بادکش درمانی وجود داشته است.

دستگاه‌های بادکش معمولاً دارای پک شش‎تایی هستند که طبق اندازه‌های آن برای قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها می‌تواند هم برای حجامت و بادکش و یا به‌عنوان دستگاه وکیوم مورداستفاده قرار گیرد. در دستگاه بادکش و وکیوم قابلیت استفاده به‌عنوان ماساژور طبی برای قسمت‌های مختلف بدن را نیز دارا هستند بدین ترتیب که تنها با استفاده از این وسیله و پمپ موجود در آن می‌توان کار مکش و خروج هوا را انجام داد. این دستگاه هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان طراحی‌شده و می‌تواند برای همه اعضای خانواده مورداستفاده باشد.

استفاده از دستگاه بادکش و یا وکیوم بسیار آسان بوده و برای تمام عضله‌ها و اندام‌های بدن قابل‌استفاده است. در هنگام پمپ کردن هوا کاسه‌های سری آن حالت مکیده پیدا می‌کنند و در هنگام جداسازی سری‌ها باید دقت داشت. برای آزاد شدن این کاسه‌ها می‌توان با انگشت نوک سوزن هوا را گرفته تا هوا به درون کاسه‌ها رفته و این دستگاه به‌راحتی از سطح بدن جدا شود. پمپ موجود در دستگاه بادکش باعث می‌شود تا کنترل آن به‌راحتی انجام‌گرفته و به‌آسانی مورداستفاده قرار بگیرد.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *