معرفی سرنگ انسولین

سرنگ انسولین

معرفی سرنگ انسولین

سرنگ انسولین به سرنگ‌های مخصوصی گفته می‌شود که تنها برای تزریق انسولین در بیماران دیابتی از آن استفاده می‌شود. سرنگ‌های انسولین از سری تجهیزات پزشکی یک‌بارمصرف محسوب شده که پس از یک‌بار استفاده باید دور انداخته شود.

یک سرنگ انسولین از قسمت‌هایی مانند نوک سوزن، بدنه، پیستون تزریق و درپوش تشکیل‌شده است. افراد دیابتی نیاز دارند تا دوز انسولین مناسب را دریافت کنند به‎همین دلیل سرنگ‌های انسولین به‌صورت بهم‎چسبیده تولید می‌شود. دلیل آن نیز تزریق تمامی دوز انسولین موجود در سرنگ است که بر همین اساس دیگر هیچ انسولینی در سرنگ باقی نخواهد ماند. در صورت استفاده از سرنگ‌های جداشدنی امکان باقی ماندن مقداری انسولین در سرنگ وجود دارد.

یکی از ابزارهای ضروری برای یک فرد دیابتی استفاده از سرنگ‌های انسولین است. این سرنگ‌ها معمولاً در دو نوع ساده و لوئرلاک در بازار وجود دارد. یک فرد دیابتی که با بیماری قند خون دست‌وپنجه نرم می‌کند می‌تواند با استفاده از سرنگ به‌راحتی و با ارزان‌ترین روش ممکن انسولین موردنیاز بدن را دریافت کند. این سرنگ‌ها حتی برای افرادی که از دو نوع ترکیبی انسولین نیز استفاده می‌کنند مناسب خواهد بود.

سرنگ‌های انسولین معمولاً دارای دو نوع ۱۰۰ واحدی و یا ۵۰ واحدی هستند که هرکدام از آن‌ها کارکرد مشابهی دارند. اما تفاوت آن در واحدهای کوچک اندازه‌گیری یا همان خط‌هایی است که روی آن قرار دارد. به‌عنوان‌مثال در سرنگ‌های ۱۰۰ واحدی هر خط کوچک دو واحد در نظر گرفته می‌شود و هر خط بزرگ ۱۰ واحد خواهد بود. درصورتی‌که در ۵۰ واحدی‌ها خط‌های کوچک یک واحد را نشان می‌دهد.

انتخاب سرنگ انسولین مناسب به مقدار انسولینی که تزریق می‌شود نیز بستگی خواهد داشت و با توجه به میلی‌لیتر موردنیاز سرنگ موردنظر انتخاب می‌شود. قیمت این سرنگ‌ها مقرون‌به‌صرفه بوده و با تهیه آنها به‌صورت بسته‌ای می‌توان تعداد زیادی سرنگ در اختیار داشت.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *