معرفی جعبه کمکهای اولیه

جعبه کمکهای اولیه

معرفی جعبه کمکهای اولیه

جعبه کمک‌های اولیه شامل تجهیزاتی است که در صورت ایجاد مشکلات و بیماری می‌توان قبل از رسیدن آمبولانس و یا اورژانس مورداستفاده قرار گیرد. به‌طوری‌که استفاده از جعبه کمک‌های اولیه در مدارس و منازل و حتی ارگان‌ها یک ضرورت محسوب می‌شود. حتی افرادی که به سفرهای طولانی‌مدت می‌روند می‌توانند این جعبه را با خود همراه داشته باشند.

به دلیل اهمیت وجود جعبه کمک‌های اولیه در منازل و مدارس نیاز است تا به‌طور کامل اطلاعاتی در مورد آن به افراد داده شود و همچنین داروها و لوازم موجود در آن و یا نکات مراقبتی آن نیز باید معرفی گردد. جعبه کمک‌های اولیه شامل اقلام و داروهایی خواهد بود که در موارد ضروری مورداستفاده قرار می‌گیرند. به دلیل وجود این موارد نیاز است تا این جعبه از دسترس کودکان خارج شود. همچنین کلیه داروها و موارد مورداستفاده در جعبه باید ازنظر تاریخ انقضا و حتی موارد مصرف کاملاً مشخص باشد و استفاده‌کنندگان می‌توانند با برچسب روی آن بنویسند تا از اثرات جبران‌ناپذیر آینده جلوگیری شود.

مشخصات و اقلام درون جعبه کمک‌های اولیه

جعبه کمک‌های اولیه باید در ابتدا از نوع ضد آب تهیه شود و همچنین علائم روی آن به‌طوری باشد که قابل‌شناسایی بوده و بتواند در دسترس قرار گیرد. مهم‌ترین مورد درون جعبه کمک‌های اولیه پوشش‌های چسب‌دار استریل، پدهای چشمی و یا بانداژ سه گوش است. این موارد معمولاً برای جراحات سطحی و کوچک و ضدعفونی کردن آن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. پد و بانداژ استریل در اندازه و سایزهای مختلف می‌تواند بهترین انتخاب در موارد ایجاد زخم باشد. برای استفاده از پد و بانداژ نیاز به سنجاق ایمنی و سنجاق‌قفلی است که از آن برای تثبیت بانداژ استفاده می‌شود.

از دیگر اقلام جعبه کمک‌های اولیه می‌توان به دستکش‌های استریل و یکبار مصرف، تب‌سنج، محلول‌های ضدعفونی‌کننده و استریل زخم از نوع غیرالکلی، نوارچسب، قیچی و موچین اشاره کرد. همچنین می‌توان از انواع مختلف ماسک‌های پلاستیکی و کاغذی نیز در جعبه کمک‌های اولیه نگهداری کرد. موارد مصرفی ماسک نیز در مواقع انجام تنفس مصنوعی و برای جلوگیری از عفونت انجام می‌شود.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *