معرفی دستگاه شیردوش

معرفی دستگاه شیردوش

دستگاه شیردوش برای کمک به مادرانی است که در روزهای اولیه تولد کودک قادر به شیر دادن نیستند. شیردوش می‌تواند با دوشیدن شیر از سینه مادر مشکلات به وجود آمده برای کودک و مادر را برطرف کند. برخی کودکان پس از تولد قادر به مکیدن سینه مادر نبوده و نمی‌توانند تغذیه کنند. به همین دلیل خارج کردن شیر موجود در سینه میتواند علاوه بر کمک به کودک از تورم پستان به دلیل خارج نکردن شیر موجود جلوگیری کند.

 

شیردوش‌های موجود در بازار به دو نوع دستی و برقی تقسیم‌بندی می‌شوند. شیردوش دستی سبک و قابل‌حمل بوده و قیمت بسیار پایینی دارد. کارکرد شیردوش دستی به دلیل وجود پمپ کوچک شبیه به مکش سینه به‌وسیله نوزاد است. همچنین مادر می‌تواند قدرت مکش آن را به‌طور دستی تنظیم کند. شیردوش‌های دستی می‌توانند در زمان شیردهی به نوزاد و برای تخلیه شیر سینه دیگر مورداستفاده قرار بگیرند. زیرا صدایی تولید نکرده و همچنین بسیار سبک هستند. تنها عیب شیردوش‌های دستی مربوط به‌سرعت عملکرد آن است. زیرا استفاده از آن برای عمل دوشیدن بسیار وقت‌گیر بوده و تخلیه سینه نیاز به زمان طولانی و مهارت خواهد داشت.

دیگر شیردوش‌های موجود در بازار از نوع برقی هستند که در آن دیگر نیازی به دخالت دست نبوده و سرعت استفاده از آن نیز بسیار بالا است. شیردوش‌های برقی روش استفاده آسان‌تری دارند و به همین دلیل نیز توانسته‌اند جایگزین شیردوش‌های دستی شوند. مادرانی که به دلیل مشغله کاری نمی‌توانند از شیردوش‌های دستی استفاده کنند می‌توانند از شیردوش برقی برای تخلیه شیر کمک بگیرند. شیردوش برقی نیاز به دخالت مادر نداشته و دیگر عمل پمپ کردن مکرر نیز انجام نخواهد گرفت. به همین دلیل مادر می‌تواند به‌راحتی شیر خود را بدوشد. شیردوش برقی این قابلیت را دارد که کل شیر را از سینه مادر خارج کند. این امر باعث افزایش ترشح شیر مادر نیز خواهد شد. البته شیردوش برقی نسبت به شیردوش دستی صدای بیشتری تولید می‌کند و قیمت آن نیز بسیار بالاتر است.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *