معرفی دستگاه ماساژور

معرفی دستگاه ماساژور

ماساژور دستگاهی است که می‌تواند قسمت‌های مختلف بدن را ماساژ دهد. در بسیاری از موارد ماساژ می‌تواند باعث کاهش درد اندام‌های بدن شده و کشیدگی و فشار آنها را کاهش دهد. بدین طریق استرس کاهش پیدا کرده و احساس آرامش فرد بیشتر خواهد شد. ماساژورها انواع مختلفی دارند و بسته به نوع و کارکرد آنها برای قسمت‌های مختلف بدن مورداستفاده قرار می‌گیرند.

ماساژورها می‌توانند برای اندام‌های مختلف مانند سر، گردن و شانه و پا مورداستفاده قرار گیرند. در هنگام گرفتگی عضلات سر و گردن می‌توان از ماساژور سر استفاده کرد. ماساژور گردن و شانه نیز برای تسکین درد در عضلات شانه و گردن مورداستفاده قرار می‌گیرد. ماساژورهای برقی انواع مختلفی دارند. هرکدام از آنها از تکنیک خاصی برای ماساژ دادن استفاده می‌کنند. از معروف‌ترین ماساژورهای برقی می‌توان به نوع ویبراتور آن اشاره کرد. این ماساژور با ایجاد لرزش در بخش‌های مختلف بدن و ماهیچه‌ها باعث بهبود سوخت‌وساز و تقویت عضلات آن بخش خواهد شد.

نوع دیگری از ماساژورهای موجود در بازار با اشعه مادون‌قرمز کار می‌کند. این دستگاه ماساژ با نفوذ امواج حرارتی به ماهیچه‌ها باعث آرام کردن آنها و از بین رفتن درد و اسپاسم عضلانی می‌شود. همچنین در مواقعی که عضلات سفت شده و انعطاف ماهیچه کاهش پیداکرده باشد نیز می‌توان از ماساژور برقی مادون‌قرمز استفاده کرد.

ماساژورهای برقی از نوع پالسی نیز با ارسال پالس‌های الکتریکی به مغز با استفاده از الکترودهای کوچک در کاهش درد و گرفتگی ماهیچه‌ها مؤثر هستند. این الکترودها روی پوست بدن قرار می‌گیرند و با ارسال پالس می‌توانند درد کمر، درد گردن، مفاصل و ماهیچه‌ها را التیام دهند. نوع دیگر ماساژورهای موجود در بازار نیز از نوع فراصوت بوده که قادر هستند فرکانس‌های بین 0.3 تا 0.8 میلی هرتز تولید کنند. ای فرکانس‌ها در اطراف بافت موردنظر تولید لرزش کرده و باعث ایجاد آرامش در ماهیچه و افزایش جریان خون خواهد شد. از دیگر مزایای ماساژور مادون‌قرمز می‌توان به بهبود زخم‌های موجود در بافت بدن و حتی بهبود شکستگی اشاره کرد.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *